Доста черни облаци са надвиснали над испанския футболен клуб Валенсия, който претърпя поредна домакинска загуба този път с 0:1 от Алмерия. Феновете освиркаха тима на Роналд Куман, скандираха за оставката на холандския специалист и за това ветераните Давид Албелда, Сантяго Канисарес и Мигел Анхел Ангуло, който Куман извади от състава на 18-ти декември, да бъдат върнати в тима. Валенсия няма победа в шампионата от 11-ти ноември миналата година и заемат 11-то място в класирането с 27 точки от 21 мача, на 5 точки от зоната на изпадащите. Единственият гол в мача отбеляза в 21-aта минута Фелипе Мело, след като защитата на Валенсия не успя да направи нищо. Домакините можеха да изравнят през второто полувреме, но испанския нападател Давид Виля направи няколко пропуска. Алмерия е на осмо място с 29 точки. Атлетико Мадрид остава на четвърта позиция с 27 точки, въпреки че загуби като гост от Майорка с 0:1. Единственото попадение падна в 21-ата минута и бе дело на Хуан Аранго, който получи пас от Даниел Гуиса. В 85-aта минута Атлетико остана с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон получи Хосе Антонио Рейес. Атлетико все още е на една точка от третия Виляреал, който тази вечер гостува на шампиона Реал (Мадрид). Вторият във временното класиране Барселона завърши наравно 1:1 с Атлетик Билбао. Каталунците откриха резултата в своя полза в 35-ата минута с гол на младата надежда на Барса Боян Кркич. В 79-ата минута Йоренте възстанови равнството и резултатът 1;1 се запази до края на срещата. Денят не бе добър и за отборите, които се борят за място в Шампионската лига. Еспаньол загуби с 1:2 от Бетис с гол с глава на бразилеца Еду в 91-ата минута, който получи пас от Хиско Муньос. Преди това Алберто Ривера даде преднина на гостите от Бетис, а в 52-ата Луис Гарсия изравни след чудесно изпълнен пряк свободен удар. Еспаньол е на пето място с 36 точки. Сантандер, който е шести, на три точки след Еспаньол, завърши наравно 2:2 у дома със Сарагоса. Срещата бе дебют за Хавиер Ирурета -третият треньор, който поема Сарагоса през последните 2 седмици след уволнения Виктор Фернандес и подалия оставка Андер Харитано. Мохамед Чите донесе точката на Сарагоса с гол в последните секунди на двубоя. В другите срещи от днес Хетафе победи с 3:1 Рекреативо Уелва, Депортиво Ла Коруня се наложи с 3:1 над Валядолид, а Мурсия загуби с 2:3 от Леванте. Леванте е на последно място в класирането с актив от 12 точки. Депортиво има 20, Рекреативо и Мурсия по 22, а Билбао и Осасуна по 23 точки.