"Лудогорец" продължи похода към поредната си титла, след като записа 11-ата си поредна победа в А група.

Този път "орлите" се наложиха с 1:0 над "Ботев" (Пловдив) у дома, а единственото попадение в двубоя бе на Марселиньо малко преди полувремето.

Така разградчани отново увеличиха преднината си пред преследвача "Левски" на 14 точки. "Канарчетата", които повече от полувреме играха с човек по-малко пък остават на пета позиция с 28 точки, колкото имат още "Локомотив" и "Черно море".

Срещата започна с домакински натиск, който завърши с изстрели на Вандерсон и Джонатан Кафу, като при втория на ниво се изяви вратарят на "канарчетата" Виктор Голас.

В 21-ата минута Светослав Дяков изведе на добра позиция Клаудио Кешеру. Румънецът отправи силен удар без подготовка, но Голас за пореден път бе заел добра позиция и запази мрежата си суха.

Най-чистото положение за гостите дойде в 24-ата минута, когато Владислав Стоянов опита да подаде към свой съотборник, но Тодор Неделев пресече паса. Звездата на тима стреля в далечния ъгъл, но опитът му не бе достатъчно точен.

В 36-ата минута в рамките на няколко секунди "орлите" обстрелваха вратата на "Ботев" няколко пъти, но Кафу и Витиня се разминаха с целта, а гол на Светослав Дяков бе отменен заради засада на Марселиньо. В 40-ата минута направилият страхотен мач Голас се пропука и Марселиньо вкара хубав гол с глава.

Няколко минути след подновяването на играта "канарчетата" останаха с човек по-малко, след като Игор Ощипко получи втория си жълт картон и изгледа мача от съблекалнята.

В 78-ата минута Голас направи брутално нарушение и изрита в главата Клаудио Кешеру, но съдията не отсъди дори фаул. В крайна сметка резултатът се запази до края въпреки численото преимущество но "Лудогорец".