С 22-ата си победа в Примера дивисион "Реал" (Мадрид) излезе втори и се доближи на четири точки от водача "Барселона". Белите спечелиха убедително с 4:0 срещу "Ейбар" у дома.

Мадридчани имаха голямо превъзходство срещу съперника си и очаквано стигнаха до успеха. Те изиграха много силно първо полувреме и вкараха и четирите гола.

Резултатът беше открит в петата минута от Хамес Родригес. До 39-ата вкараха още Лукас, Кристиано Роналдо и Хесе. Това позволи на домакините да се успокоят и да изиграят втората част на по-ниско ниво.

В петата минута Родригес изпълни отлично пряк свободен удар и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на "Ейбар". В 18-ата Роналдо надбяга защитник и пусна към Лукас, който засече за 2:0.

Минута след това при нова бърза атака португалецът получи от Хесе и отблизо беше точен за 3:0. В 39-ата минута двамата размениха ролите си. Този път Роналдо напредна по лявото крило и много добре подаде към Хесе, а той вкара четвъртия гол.