"Левски" постигна най-убедителната си победа от началото на сезона. Сините продължиха традиционно добрите си домакински мачове срещу "Ботев" и се наложиха с 3:0 срещу пловдивчани.

Венцислав Христов даде преднина за "Левски". След това голмайсторът на отбора Роман Прохазка вкара още два гола.

Сините събраха 46 точки и се доближиха на 11 от водача "Лудогорец", който е с мач по-малко. "Ботев" е седми с 28.

Срещата започна с отлична възможност пред Божидар Краев, който още след половин минута игра можеше да вкара. От чиста позиция обаче той стреля неточно. "Ботев" отговори с няколко опасности, като удари и греда.

В 33-ата минута Христов получи в наказателното поле и преодоля Голас. До почивката "Левски" съумя да удвои преднината си. Прохазка беше точен в 40-ата минута с красив гол, дошъл с удар от разстояние.

След почивката домакините продължиха да държат инициативата. Прохазка вкара осмия си гол за сезона в 70-ата минута. Тогава сините направиха хубава атака - Джереми де Нойер подаде дълъг пас към Минев, който свали с глава към Прохазка и словакът отблизо направи 3:0.

До края "Левски" имаше възможност за нов гол, но привлеченият през зимата Тунде Адениджи улучи гредата.