"Манчестър сити" продължи историческото си представяне в Шампионската лига, като за първи път се класира за полуфиналите. "Гражданите" се наложиха с 1:0 срещу ПСЖ и след 2:2 в първата среща продължават в надпреварата.

Ценния гол вкара Кевин де Бройне в 76-ата минута. През първото полувреме Серхио Агуеро изпусна дузпа.

През първата част головите възможности пред двете врати бяха малко. Единственият точен удар за парижани дойде в 17-ата минута, когато Златан Ибрахимович изпълни фаул, но Джо Харт изчисти.

В 23-ата минута Агуеро стреля покрай вратата. Шест по-късно той беше изведен на скорост след грешка на защитата. Аржентинският нападател напредна и беше спънат от Кевин Трап, а реферът даде дузпа и жълт картон на вратаря. Агуеро обаче изпусна възможността, като стреля встрани.

Малко преди почивката дойде поредният проблем пред Лоран Блан, който вече беше загубил основни състезатели заради травми. В 44-ата минута Тиаго Мота беше сменен принудително от Лукас.

Второто полувреме започна с ново изпълнение на Ибрахимович от фаул. И този път Харт се справи и опази вратата си.

"Манчестър сити" увеличи владението си на топката, но французите започнаха да стрелят към вратата на съперника. В 66-ата минута Тиаго Силва стреля с глава, а Харт спаси.

"Гражданите" поведоха в 76-ата минута, когато Фернандо пусна към Кевин де Бройне, който с много хубав удар прати топката във вратата. Секунди по-късно Агуеро прати топката покрай гредата.

ПСЖ започна натиск и имаше възможности за изравняване. Най-напред Харт спаси удар на Единсон Кавани, а по-късно гол на Ибрахимович не беше зачетен заради засада.