"Тренто" се класира за финала в Шампионската лига по волейбол. Италианският отбор спечели убедително с 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) срещу другия представител на Серия А "Лубе банка" (Чивитанова).

Българският треньор Радостин Стойчев изведе състава до решителния мач за титлата в най-силния европейски турнир за четвърти път.

Съперник на "Тренто" във финала ще е настоящият шампион в надпреварата "Зенит". Руснаците победиха с 3:1 домакина "Ресовия".

Под ръководството на Стойчев "Тренто" спечели Шампионската лига в три поредни сезона - 2009, 2010 и 2011 г. Клубът от Казан също има три титли.

Шампионът от Серия А беше без звездата си Матей Казийски, който се завърна в отбора преди около месец, но няма картотека за турнира. Въпреки проблемите си "Тренто" изигра силен мач и заслужи успеха за по-малко от час и половина.

Отборът на Стойчев започна неуверено и изоставаше с 3:8 при първото техническо прекъсване. След него съставът подобри играта си и до края на мача държеше под контрол развоя на мача.

"Тренто" направи 12 блокади срещу три на съперника си, имаше и по-висока успеваемост в атака (55% срещу 46%). "Лубе банка" допусна и значително повече грешки.

Митар Джурич стана най-резултатен с 15 точки. Бившият играч на "Тренто" Османи Хуанторена направи десет за "Лубе банка". Българският разпределител Георги Братоев влезе в игра в третия гейм и изпълни един начален удар.

Финалът в Краков е в неделя в 19.00 часа българско време.