Сесил Каратанчева победи Александрина Найденова с 6:3, 6:2 в българския сблъсък на турнира на червени кортове в зала в Щутгарт. Срещата бе от първия кръг на квалификациите.

Каратанчува постигна два пробива на старта и поведе с 4:0. Последва отговорът на съперничката и, която взе три поредни гейма. Серията обаче приключи с нов пробив за Каратанчева и тя затвори сета с 6:3, пише tennis24.bg.

Във втората част Найденова бе равностойна за много кратко в самото начало. След 1:1 последваха четири поредни гейма за Каратанчева. При 5:1 тя пропусна три мачбола, но в следващия гейм сложи точка на спора след само 58 минути игра.

Във втория квалификационен кръг софиянката ще се изправи срещу представителката на домакините Лаура Зигемунд. За да се добере до основната схема, Каратанчева ще трябва да запише общо три победи в пресявките.