ЦСКА продължи безгрешния си ход в Югозападната "В" група, след като постигна разгромна победа с 10:0 срещу "Германея" (Сапарева баня).

Червените записаха 27-а победа от 27 мача в шампионата при голова разлика 126:7 и общо 36-а от 36 двубоя във всички турнири.

Десетте попадения във вратата на "Германея" бяха дело само на двама играчи. Костадин Хазуров се разписа шест пъти, а Николай Цветков добави четири гола.

ЦСКА изигра мача в тренировъчно темпо, а Христо Янев даде почивка на осем от футболистите, които бяха титуляри през седмицата при победата срещу "Берое" за Купата на България.

Първото попадение падна в осмата минута. Николай Цветков центрира от корнер към близката греда, Чорбаджийски се размина с нея, но Хазуров отблизо я изпрати с глава в мрежата.

Три минути по-късно централният нападател удвои сметката си от дузпа, отсъдена от главния съдия Християна Гутева за спорно нарушение срещу самия него.

В 29-ата минута той оформи своя хеттрик. Александър Александров проби отляво до аутлинията и върна назад към Петър Витанов. Той стреля, а Хазуров отклони топката с пета във вратата.

Шест минути по-късно дойде ред за първото попадение на Цветков. Въпреки че се подхлъзна при удар извън наказателното поле, той успя да насочи технично топката в далечния ъгъл за 4:0.

В 41-ата минута Цветков изпълни пряк свободен удар от около 30 метра и отново преодоля вратаря Спасов. Само минута по-късно Момчил Цветанов беше изведен зад защитата, беше съборен от вратаря при опита си да го преодолее, но Хазуров притича и прати топката в опразнената врата.

След спокойни първи петнайсетина минути на втората част, Николай Цветков вкара още едно красиво попадение. Хазуров стреля, топката беше блокирана от защитник, но Цветков я посрещна със страхотен шут от границата на наказателното поле и намери горния десен ъгъл на Спасов за 7:0.

Не беше минала и една минута, когато след грешка в отбраната на "Германея" Хазуров покачи на 8:0 с петото си попадение.

Цветков не остана много по-назад и се разписа за четвърти път в 72-ата минута. Вратарят на тима от Сапарева баня излезе, за да пресече подаване към Хазуров, но топката попадна в Цветков, който го прехвърли с удар от 40 метра.

Три минути преди края на редовното време Хазуров се измъкна зад защитата след хубаво центриране отдясно на Александров и оформи крайния резултат.