"Кристъл палас" победи "Уотфорд" с 2:1 и се класира на финалa за Купата на Англия.

В опит да спечелят първи голям трофей в клубната си история "орлите" ще се изправят срещу "Манчестър юнайтед", който вчера се наложи със същия резултат над "Евертън".

Финалът на 135-ото издание на най-стария футболен турнир ще се играе на 21 май на стадион "Уембли".

Яник Боласие поведе "Кристъл палас" към мача за трофея с попадение още в шестата минута. Йоан Кабай центрира от корнер, Деймиън Дилейни продължи топката с глава от първа към втора греда, където останалият сам Боласие я прати в мрежата след удар с глава отблизо. '

Десет минути след почивката "Уотфорд" изравни, а попадението отново падна след ъглов удар. Хосе Хурадо центрира, а Трой Дийни отбеляза с глава.

В 61-ата минута "Кристъл палас" си върна аванса след третото попадение с глава в този мач. Папе Суаре центрира от левия фланг към Конър Уикъм, който надскочи Нейтън Аке и прати топката в далечния ъгъл, за да класира своя отбор на финал.

"Кристъл палас" достига до мача за трофея във ФА Къп за втори път след 1990 г., когато отново съперник беше "Манчестър юнайтед".

Тогава "червените дяволи" измъкнаха драматично 3:3 след продължения с гол в 113-ата минута, а в преиграването спечелиха с 1:0.