"Левски" победи с 5:1 "Черно море" у дома и така записа най-резултатния си мач и най-убедителната победа от началото на сезона.

Божидар Краев откри резултата още в осмата минута, но малко след това гостите изравниха. Венцислав Христов реализира хеттрик до края на мача, също първи за играч на сините през тази кампания, а Мигел Бедоя оформи крайния резултат няколко минути преди последния съдийски сигнал.

След успеха играчите на Стойчо Стоев събраха 50 точки и продължават да са далеч зад лидера "Лудогорец", който е с 61. "Моряците" пък са шести с 32 точки.

Домакините откриха резултата още в осмата минута, когато Георги Костадинов изведе Божидар Краев и той от малък ъгъл прати топката покрай Георги Китанов. Това бе първи гол за юношата на сините от ноември насам, когато се разписа срещу "Монтана".