"Лестър" не успя да стане шампион още днес, след като завърши 1:1 при гостуването на "Манчестър юнайтед". "Лисиците" все пак постигнаха ценна точка, която им осигури осем аванс пред преследвача "Тотнъм", който утре гостува на "Челси" в 22.00 ч.

Ако "шпорите" не успеят да победят, "Лестър" ще триумфира с най-изненадващата титла в историята на Висшата лига.

Днешното равенство беше доста по-неблагоприятно за "Манчестър юнайтед", който изостава с четири точки от четвъртото място при равен брой мачове с градския съперник "Сити".

"Юнайтед" откри резултата в осмата минута. Джеси Лингард проби и намери на десни фланг Антонио Валенсия. Еквадорецът смени посоката и центрира технично с външен фалц към оставения абсолютно непокрит на далечната греда Марсиал, който с първото си докосване прати топката между краката на Каспер Шмайхел.

В 14-ата минута Маркус Рохо напредна по лявото крило и центрира към Маруан Фелайни, който овладя на гърди и върна назад към Лингард. Последва удар към близкия ъгъл, но Шмайхел направи добро спасяване.

Само три минути по-късно "Лестър" изравни при първия си по-сериозен опит да застраши вратата на Давид де Хеа. Дани Дринкуотър центрира от свободен удар, а капитанът Морган се пребори с отбраната на "Юнайтед" и с глава прати топката във вратата.

До края на полувремето двата отбора по веднъж имаха претенции към рефера - първо "червените дяволи" за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Лингард, след това "лисиците" за дузпа срещу Рияд Марез. И двете обаче бяха неоснователни.

В 40-ата минута Де Хеа трябваше да спасява вратата си, след като опит за центриране на Кристиан Фухс се превърна в силен удар.

През второто полувреме играта продължи във високо темпо, а "Лестър" създаде по-добрите положения за попадение в първата половина на полувремето.

Три отлични възможности се откриха през Леонардо Уйоа, който замества наказания голмайстор на тима Джейми Варди. Аржентинецът два пъти стреля неточно с глава, а веднъж не успя да уцели добре топката от воле след чудесно центриране на Марез.

"Юнайтед" също не спираше да търси трите точки, но отбраната на "Лестър" не позволяваше да се стигне до стопроцентови ситуации пред Шмайхел.

Три минути преди края на редовното време Дринкуотър получи втори жълт картон за нарушение срещу Мемфис Депай. Това доведе до напрегнати последни минути за Шмайхел, който обаче показа хладнокръвие и се справи високите топки в полето си.