Отборът на Валенсия уся да се класира за полуфиналите в турнира за Кралската купа в Испания, въпреки че тази вечер загуби реванша от Атлетико Мадрид с 2:3 в среща, играна на Висенте Калдерон в испанската столица. Въпреки поражението общият резултат от двете срещи е 3:3, а "прилепите" продължават в следващата фаза на надпреварата заради двата си гола на чужд терен. Двубоят започна вихрено и за двата тима. Още в десетата минута домакините поведоха в резултата с автогол на Мигел Монтейро, който в опита си да изчисти топката, центрирана от Форлан я прати в мрежата зад Исмаел Фалкон. Гостите не успяха бързо да се отърсят от шока и девет минути по-късно последва нов гол във вратата им. Асистент отбово бе Форлан, който даде отличенпас за Агуеро и аржентинецът се разписа за 2:0. В 28-ата минута обаче Клебер Сантана върна услугата на Валенсия и на свой ред си отбеляза автогол, с което намали преднината на Атлетико на 2:1. Това вдъхна сили на възпитаниците на Роналд Куман, които осем минути по-късно възстановиха равенството на Висенте Калдерон. Мата се възползва от хубаво подаване на новото попълнение на Валенсия Евер Банега и отбеляза за 2:2. При този резьултат завърши и първото полувреме, а след почивката домакините заиграха още по-нпадателно, в опит да отбележат още две попадения, които да ги класират за полуфиналите. В 60-ата минута Валера изведе столичани отново напред в резултата и върна надеждата на запалянковците по трибуните. Момчетата на Хавиер Агире създадоха няколко добри възможности, но до края на двубоя така и не успяха да вкарат още един гол и в крайна сметка за следващата фаза на надпреварата се класира тима на Валенсия. В другия четвъртфинален реванш Хетафе отстрани Майорка и също се класира за полуфиналите в турнира за Купата на страната. Възпитаниците на Михаел Лаудруп загубиха гостуването си на Оно Естади, но заради победата си с 1:0 в предишния двубой се промъкнаха в следващия кръг. Двубоят започна отлично за домакините, които още в осмата минута получиха възможност да изпълнят дузпа, превърната от Ибагаса в гол за 1:0. Така авансът на гостите от първия мач бе заличен. В 55-ата минута Аранго удвои преднината на Майорка и домакините вече се виждаха като полуфиналисти, когато девет минути преди последния съдийски сигнал Гранеро намали на 2:1, което се оказа напълно достатъчно за крайния успех.