"Лукойл Академик" се доближи на победа от защитата на титлата си в баскетболното първенство. Шампионите спечелиха със 79:59 (25:13, 25:19, 19:12, 10:15) срещу "Балкан".

Те се възползваха максимално от двете си домакинства, за да поведат с 2:0 в серията. И ако първият мач беше спечелен драматично и трудно, то сега "Лукойл Академик" беше убедителен.

Шампионите изиграха силна първа част, в която постигнаха двуцифрена преднина. Домакините се възползваха от постигнатото и в следващите минути поддържаха темпото.

Постепенно те стигнаха до по-голяма разлика, а преди заключителната част водеха с 25 точки. "Балкан" имаше проблеми със стрелбата и не успя да промени развоя на мача.

Най-резултатен за "Лукойл Академик" стана Желко Шакич с 21 точки, към които добави и седем борби. Филип Барович записа 15 точки. По десет точки за "Балкан" постигнаха Душан Цветкович, Васил Александров и Николай Върбанов.