"Берое" си осигури бронзовите медали в А група с ценна победа с 2:0 срещу "Лудогорец" в Разград. Поражението внесе горчив привкус преди награждаването на шампионите.

Головете за състава от Стара Загора вкараха Емин Ахмед и Венцислав Василев през първото полувреме. С успеха воденият от Пламен Липенски състав събра 50 точки и ще завърши трети.

"Лудогорец", който вече си беше осигурил петата поредна титла, даде почивка на основните си играчи. Това се отрази на представянето на отбора и "Берое" се възползва.

Гостите поведоха в 11-ата минута. Тогава Георги Божилов изведе Ахмед в отлично положение и последният нямаше проблем да преодолее Георги Аргилашки.

Малко преди почивката "Берое" удвои, като Василев вкара с глава след центриране от ъглов удар.

След почивката двата отбора имаха малко възможности, от които не се възползваха и резултатът се запази.