Водачът в схемата Новак Джокович започна преследването на единствената липсваща в колекцията му титла от Големия шлем с безупречна победа с 6:4, 6:1, 6:1 над Йен Хсун-Лу от Тайван в първия кръг на "Ролан Гарос".

Трикратният финалист записа 35 печеливши удара и направи седем пробива в мача.

Сърбинът има 11 трофея от турнирите от Големия шлем, а до историята го делят още шест победи. Ако спечели турнира на кортовете в Париж той ще стане първият тенисист от почти 50 години, който държи и четирите титли от шлема по едно и също време.

Джокович загуби подаването си в осмия гейм на първия сет, но след 4:4 до края на мача даде на съперника си само два гейма. Това беше единственото колебание в играта му, а в останалите два сета се справи безпроблемно срещу 32-годишния си съперник, като му даде само още два гейма.

Във втория кръг той ще играе срещу квалификанта Стив Дарси (Белгия), който отстрани турчина Марсел Илхан с 6:3, 6:4, 6:0.

Номер 13 в схемата Доминик Тийм (Австрия) също се класира за втория кръг след успех над испанеца Иниго Сервантес с 3:6, 6:2, 7:5, 6:1.