Световната номер 1 Серена Уилямс продължи по безапелационен начин защитата на титлата от "Ролан Гарос".

След като в първия кръг даде два гейма на Магдалена Рибарикова от Словакия, днес американката беше малко по-щедра и отпусна три на бразилката Телиана Перейра.

Носителката на 21 индивидуални титли от Големия шлем се наложи с 6:2, 6:1, а двубоят продължи само 67 минути.

Уилямс спечели 62 от разиграните 98 точки и реализира шест пробива в осемте подавания на 27-годишната Перейра, за която това беше първи двубой срещу тенисистка от топ 20.

Шампионката влезе концентрирано в мача и набързо поведе с 4:0. Перейра откри сметката си за 1:4, а след това се възползва от първата си и оказала се единствена възможност за пробив, за да намали до 2:4.

Уилямс обаче не позволи повече отпускания срещу 81-ата в световната ранглиста и взе осем от следващите девет гейма, за да подпечата мястото си в третия кръг. Там 34-годишната американка ще срещне победителката от мача между Тимеа Бабос и Кристина Младенович.