Световната №1 Серена Уилямс не срещна особена съпротива срещу украинката Елина Свитолина и се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Американката се наложи с 6:1, 6:1 над 20-ата в световната ранглиста за малко повече от час игра и продължава напред към поредната си титла без загубен сет.

Най-големият проблем на Свитолина беше сервисът и тя успя да спечели само едно свое подаване. От своя страна защитаващата титлата си Уилямс бе безкомпромисна и реализира шест от осемте си възможности за пробив и допусна само един.

"Трябва да сме готови да играем и при такова време. Не е приятно, но се случва. Играх с ракета с по-различно от обичайното за мен наплитане, за да не ме болят раменете. В крайна сметка съм доволна и чакам следващия мач", коментира Уилямс след успеха си.

За място на полуфиналите тя ще спори с победителката от сблъсъка между Карла Суарес-Наваро и Юлия Путинцева.