Бразилия започна участието си на "Копа Сентенарио" с нулево реми срещу Еквадор.

Мачът група В предложи на зрителите интересни моменти само през първата част, като двата отбора имаха своите шансове, които обаче не успяха да реализират.

Срещата започна динамично, а Еквадор стигна до положение още в петата минута. Мийер Баланьос се възползва от грешка в отбраната на Бразилия, нанесе опасен удар, който обаче излезе в аут. В ответната атака Филипе Коутиньо пропиля страхотен шанс, който получи топката в наказателното поле, но последвалият му удар бе отразен.

Отново Коутиньо създаде проблеми за защитата на Еквадор в 18-ата минута, но изстрелът му мина в страни от вратата. В 37-ата минута еквадорците отговориха с опасен удар на Валенсия от фаул, но топката бе уловена от Алисон.

Второто полувреме бе доста по-вяло, а единствената по-любопитна ситуация дойде шест минути преди края на редовното време. Лукас Моура бе намерен добре в наказателното поле и стреля с глава, но топката излезе в аут.

В другия мач от групата Перу победи Хаити с 1:0, а единството попадение в 61-ата минута бе дело на Паоло Гереро.