Отборът на Манчестър Сити записа първата си загуба на собствен терен от началото на сезона, след като днес отстъпи на Арсенал с 1:3 в среща от 25-ия кръг на английското футболно първенство. Българският национал Мартин Петров игра през всичките 90 минути. Двубоят започна без явно надмощие на един от двата тима. Още в шестата минута обаче домакините създадоха първата опасност пред една от двете врати. Стивън Айрланд изведе на отлична позиция за стрелба Елано и бразилецът веднага отправи удар, но Йенс Леман, който си върна титулярното място в отбора, успя да опази вратата си. Само три минути по-късно резултатът на Сити ъф Манчестър бе открит, но в полза на гостите от Манчестър. Бакари Саня проби по дясното крило и подаде на Емануел Адебайор, който преодоля Майка Ричардс и се разписа за 0:1. "Гражданите" веднага опитаха да върнат попадението и в 12-ата минута Елано опита късмета си със страхотен шут от около 25 метра, но Леман и този път се справи с положението. В 26-ата минута последва нов гол във вратата на манчестърци. Едуардо получи хубав пас от Адебайор и удвои преднината на "артилеристите". Само две минути по-късно обаче домакините успяха да върнат едното попаднеие. Ведран Чорлука открадна топката от Клиши и подаде на Желсон Фернандеш, който намали на 1:2. До края на полувремето положенията пред двете врати се редваха едно след друго. На няколко пъти Адебайор бе близо до нов гол, а в 44-ата минута Елано пропусна добра възможност да изравни. В даденото от рефер продължение на първата част Мартин Петров имаше чудесна възможност за гол след извеждащ пас на Стивън Айрланд, но ударът му бе неточен. След почивката темпото поспадна, а гостите определено стояха по-добре на терена и създава повече положения. В 58-ата минута Емануел Адебайор нахлу в наказателното поле на Сити и върна назад към Сеск Фабрегас, който веднага стреля, но прати топката малко над целта.В 66-ата минута възпитаниците на Свен-Йоран Ериксон можеха да възстановят равенството на Сити ъф Манчестър, но опитът на Елано да прехвърли Йенс Леман се оказа неуспешен. Съперниците продължиха да се надиграват и само две минути преди края на мача момчетата на Арсен Венгер отбелязаха трето попадение. Хубаво двойно подаване между Фабрегас и Хлеб завърши с пас към Адебайор, който веднага стреля и вкара втория си гол в мача, оформяйки крайното 1:3. В друга среща от кръга днес отборът на Тотнъм завърши наравно 1:1 с тима на Манчестър Юнайтед, като възпитаниците на Алекс Фъргюсън се добраха до точката едва в продължението на двубоя. Като цяло домакините тотално надиграха Юнайтед и заслужено поведоха в 21-ата минута. Джърмейн Дженас подаде на Арън Ленън, който стреля, но Едвин ван дер Саар изби удара му. Топката обаче попадна в краката на Бербатов, който не пропусна да изведе "шпорите" напред в резултата - 1:0. Лондончани направиха един от най-добрите си двубои от началото на сезона и само липсата на късмет им попречи да увеличат преднината си. "Червените дяволи" играеха предимно на контраатаки и също имаха своите възможности за гол, но домакините се защитаваха много добре. През втората част момчетата на Хуанде Рамос продължиха да притискат гостите от Манчестър, а най-доброто положение в полза на "шпорите" бе сътворено отново от капитана на българския национален отбор. В 56-ата минута Бербо с прекрасен пас изведе Роби Кийн сам срещу холандския страж на Юнайтед, но ударът на ирланеца попадна право в ръцете на Ван дер Саар. Към края на двубоя футболистите на Манчестър обсадиха вратата, пазена от Радек Черни, а чешкият вратар показа, че не случайно е предпочитан титуляр от Хуанде Рамос. В 76-ата минута той отрази много опасен удар на Нани и опази преднината на отбора си. Юнайтед отиваха към загуба, когато в края на даденото от съдията продължение на мача "червените дяволи" се добраха до точката. След центриране от корнер бранителите на Тотнъм направиха единствената си, но фатална грешка в срещата и Карлос Тевес се разписа за крайното 1:1. Междувременно друг лондонски отбор Челси завърши също наравно 1:1 при гостуването си на Портсмут. Никола Анелка изведе гостите напред в резултата в 55-ата минута, а само девет по-късно бившият играч на Тотнъм Джърмейн Дефоу възстанови равенството за радост на запалянковците по трубуните на Фратън Парк. В късния мач от кръга тази вечер грандът Ливърпул победи с класическото 3:0 тима на Съндърланд пред препълнените трибуни на Анфийлд Роуд. Победата на "мърсисайдци" не дойде никак лесно като и трите попадения бяха отбелязани през второто полувреме. 202-сантиметровият Питър Крауч откри резултата в 57-ата минута, а в 69-ата Фернандо Торес покачи на 2:0. Крайният резултат оформи капитанът на Ливърпул Стивън Джерард, който минута преди края на редовното време се разписа от дузпа.