Испания допусна изненадваща загуба от Грузия в генералната си репетиция за европейското първенство.

Настоящият шампион на Стария континент отстъпи с 0:1 и притесни феновете си в навечерието на финалите във Франция. Единственото попадение в двубоя вкара Торнике Окриашвили няколко минути преди края на първото полувреме.

Мачът се изигра в Хетафе, а дебют за домакините направи Лукас Васкес, който стана 70-ият играч, получил шанс да облече националната фланелка под ръководството на селекционера Висенте дел Боске.

Попадението във вратата на започналия като титуляр Давид де Хеа дойде след грешка на испанците. Жорди Алба отправи неориентиран пас в средата на терена, Серхио Рамос не успя да овладее топката и тя попадна в Казаишвили. Жерар Пике не успя да спре устрема на грузинеца, който намери Окриашвили пред опразнената врата и за него не беше проблем да отбележи.