Рекордьорът по титли Уругвай приключи участието си в юбилейната Копа Америка, след като разгроми аутсайдера Ямайка с 3:0.

Двубоят беше без значение за двата отбора, които загубиха шансове за място в следващата фаза още след предишния кръг.

14-кратният шампион все пак се утеши с първа победа в турнира, а ямайските футболисти напускат надпреварата с три загуби от три мача и голова разлика 0:6.

Абел Ернандес изведе Уругвай напред в 21-ата минута. Нападателят на "Хъл сити" получи чудено извеждащо подаване от Николас Лодейро и отблизо преодоля вратаря Андре Блейк.

В 67-ата минута мачът уругвайските футболисти убиха интригата с второ попадение. Лодейро проби отляво и центрира към вратарското поле, където Дже-Вон Уотсън имаше нещастието да си отбележи автогол, след като Ернандес отклони топката в тялото му.

Минута преди края на редовното време влезлият като резерва малко по-рано Матиас Корухо оформи крайния резултат. Toй се откъсна сам срещу вратаря след грешка в отбраната на Ямайка и въпреки че Блейк отклони последвалия удар, топката се озова в мрежата.

Уругвай е вторият голям фаворит, който отпада от Копа Америка, след като вчера и Бразилия приключи злощастно участието си.

В другия мач от група С Мексико и Венецуела, които имаха по две победи в първите си два мача, завършиха груповата фаза с равенство 1:1. То остави мексиканците на върха в класирането заради по-добра голова разлика - 6:2 срещу 3:1.

В четвъртфиналите Мексико очаква втория отбор от група D. Това ще е някой измежду Чили и Панама. Другите три сблъсъка вече са ясни - САЩ срещу Еквадор, Аржентина срещу Венецуела и Перу срещу Колумбия.