Световният №2 и един от фаворитите за титлата на турнира на кортовете на лондонския клуб "Куинс" - Анди Мъри, се класира за четвърфиналите след рутинна победа над Алиаз Бедене.

Мъри се наложи над своя британски сънародник с 6:3, 6:4 след близо час и половина игра.

Шотландецът допусна възможност за пробив още в първия гейм на мача, но я отрази. Той стабилизира сервиса си и при следващите си три подавания даде само три точки на съперника си. Мъри направи решаващ пробив за 5:3, след което сервира успешно, за да затвори първата част.

Вторият сет бе по-оспорван, въпреки че още при първото си подаване 58-ият в света Бедене бе неубедителен и допусна съперникът му да стигне до четири възможности за пробив в най-дългия гейм в мача. Мъри не успя да ги реализира, но при следващото подаване на Бедене проби за 2:1.

26-годишният британец обаче веднага върна пробива и успя да задържи равенството до 3:3, когато Мъри отново спечели подаването му и поведе с 4:3. Той успя да зарази преднината си до края и при свой сервис сложи край на спора.