Отборът на Египет победи с 2:1 тима на Ангола и стана третият участник в турнира за Купата на африканските нации, който си осигури участие на полуфиналите. В началните минути на двубоя играта беше равностойна, като съперниците се надиграваха предимно в средата на терена, без да позволяват на противника да организира опасни атаки. Футболистите на Египет бяха малко по настоятелни и успяха на два пъти да се доближат до вратата на Ангола, но бранителите в бяло не допускаха да се стигне до удар към Лама. Така се стигна до 22-ата минута, когато след изстрел от фаул на Абутрика топката срещна ръката на защитник на Ангола и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Абд Раду, който спокойно превърна 11-метровият наказателен удар в гол и изведе Египет напред в резултата - 1:0. Радостта на египтяните обаче не трая много дълго, защото само след четири минути равенството бе възстановено. Манучо отбеляза много красиво попадение с шут от около 30 метра за 1:1. След двата гола силите отново бяха изравнени. В 32-ата минута Абутрика опита да навлезе в противниковото наказателно поле и да стреля, но Марко Аироса предотврати опасността. Четири минути по-късно Жилберто центрира от пряк свободен удар за Зе Каланга, който с глава опита да отбележи, но стражът на Египет бе на мястото си и не позволи топката да премине голлинията. Вместо това в 38-ата минута египтяните отново поведоха в резултата. Фати проби по дясното крило и подаде за Заки, който отблизо не пропусна да се разпише за 2:1. Веднага след почивката Ангола опита отново да изравни. Секунди след подновяването на играта Флавио комбинира с голмайстора Манучо, който веднага стреля към вратата, пазена от Ал Хадари, но нямаше късмет и топката мина на сантиметри встрани от целта. До края на мача футболистите на Ангола продължиха да атакуват в търсене на изравнителното попадение, което така и не падна. Пропуски пред Ал Хадари направиха Мендонка и Манучо, а в последните минути на двубоя Египет дори можеше да увеличи преднината си, но положенията им бяха пропиляни от Хасан, Мотеаб и Абд Рaду. В другата четвъртфинална среща отборът на Камерун надделя над тима на Тунис с 3:2 след продължения, като в редовното време двубоят завърши 2:2. Камерун откри резултата в 19-та минута, когато Александре Сонг центрира от ляво, а Стефан Мбиа засече с глава топката във вратата, но не и без помощта на вратаря Касрауи, който излезе неразчетено. В 28-та минута бившият футболист на Челси Джереми удвои преднината на "неукротимите лъвове" след прецизно изпълнение на пряк-свободен удар, като прати коженото кълбо в горния десен ъгъл на Касрауи. Седем минути по-късно и тунизийците се възползваха от статично положение, след като намалиха резултата с гол от фаул на Чауки Бен Саада. В 37-та минута Ради Жаиди можеше да изравни, но ударът му с глава мина на сантиметри от целта. Две минути преди почивката пък Франсиелдо Силва дос Сантош нацели напречната греда, а след това стражът на Камерун Карлос Камени спаси шут на Бен Саада. През второто полувреме футболистите на Роже Лемер бяха по-активни, но пропуснаха няколко изгодни положения. От своя страта камерунците рядко поглеждаха към противниковата врата, като разчитаха предимно на контраатаки. Упоритостта на тунизийците бе възнаградена девет минути преди края на мача, когато Бен Фреч проби по дясното крило и центрира към наказателното поле, където Ясин Чикауи прати топката в мрежата с удар от точката за изпълнение на дузпа. До края на редовното време никой от двата отбора не стигна до чисто голово положение и логично се стигна до продължения, като само три минути след тяхното начало "неукротимите лъвове" отбелязаха гол. Отбраната на Тунис отново остави непокрит в пеналтерията Стефан Мбиа, който с красив удар от воле класира Камерун за следващата фаза. Нетинфо