Българският национален отбор по волейбол пропусна възможността да се класира за финала при първото си участие в Европейската лига за мъже. Воденият от Мирослав Живков състав отстъпи с 2:3 (18:25, 25:15, 19:25, 25:14, 15:17) срещу Естония във Варна.

В оспорваният мач двата състава често си разменяха ролите. Така беше и в тайбрека, в който българите спасиха мачбол при 13:14, след което обърнаха резултата в своя полза и имаха мачбол при 15:14, но загубиха.

Във финала естонците ще играят с отбора на Македония, спечелил другия драматичен полуфинал с 3:2 (25:23, 23:25, 17:25, 25:19,15:13).

Забележителен мач за България изигра центърът Светослав Гоцев. Той направи девет от общо десетте блокади за състава и стана най-резултатен в мача с 23 точки. Гоцев и Велизар Чернокожев записаха по четири аса за общи 11 за България спрямо три на съперника. Естонците имаха превъзходство в нападение.

Първите четири гейма се развиха по идентичен начин - единият отбор повеждаше убедително от началото и до края владееше инициативата и държеше преднината си. Естонците спечелиха първата и третата част, а съставът на Живков успяваше да изравни.

В тайбрека естонците имаха леко предимство. В решителните мигове българският отбор изравни и дори можеше да спечели, но не се възползва от възможността.

България е играе с Австрия в събота в мача за бронзовите медали.