Защитаващата титлата си Серина Уилямс продължи успешния си поход на "Уимбълдън", класирайки се за четвъртфиналите на турнира.

34-годишната американка победи със 7:5, 6:0 срещу 13-ата поставена в схемата Светлана Кузнецова. Срещата продължи 75 минути, а в следващата фаза лидерката в световната ранглиста ще се изправи срещу друга рускиня - Анастасия Павлюченкова.

Ако Уилямс успее да спечели титлата в турнира тя ще се изравни с рекордьорката по трофеи от Големия шлем Щефи Граф, която има на сметката си 22.

Първият сет бе много оспорван, а двете тенисистки си размениха общо пет пробива. Рускинята загуби подаването за 1:3, но веднага след това реализира брейк. В деветия гейм Уилямс отново спечели при подаване на съперничката си, но Кузнецова го върна за равенството 5:5.

Решаващият момент в частта дойде, когато при 6:5 в своя полза Уилямс стигна до сетбол. 31-годишната Кузнецова го отрази, но при последвалия втори рускинята се пропука и отстъпи с 5:7. Малко преди края на частта двубоят бе прекъснат за кратко заради дъжд над Лондон, а организаторите спуснаха подвижния покрив над Централния корт.

Във втората част Кузнецова сякаш се беше предала и Уилямс пое изцяло контрола, не давайки нито гейм на съперничката си. Това бе десети успех за американката от 13 мача срещу Кузнецова. Припомняме.