Българските тенисисти спечелиха две утешителни победи срещу Тунис в мачове без значение и оформиха крайния резултат в плейофа за оставане във Втора група на купа "Дейвис" на 2:3.

Изходът от двубоя стана ясен още вчера, когато африканците поведоха с 3:0 след успех в сблъсъка на двойки. Тъй като днешните две индивидуални срещи бяха без значение, по традиция те се играха във формат 2 от 3 сета, а не обичайните за турнира 3 от 5 сета.

В първия мач Васко Младенов обърна драматично Моез Ечаруги и спечели с 6:7 (5), 7:5, 7:6 (5) след оспорвана битка, продължила два часа и 58 минути.

Втората среща, в която се изправиха Александър Лазов и Мохамед Азиз Дугаз, също беше много равностойна и завърши с български обрат. Лазов спечели с 4:6, 6:4, 7:6 (1) след 2 часа и 16 минути.

Загубата срещу Тунис изпраща България в най-ниската европейска дивизия на купа "Дейвис" - Трета група, където тимът ще мери сили с отбори като Малта, Македония, Сан Марино, Лихтенщайн, Армения, Андора, Албания, Исландия и др.

България отново игра без най-добрия си тенисист Григор Димитров, който отказа участие и в баража за влизане в Първа група срещу Унгария през 2015 г., и срещу Турция в първия кръг на Втора група през тази година.

Ситуацията за капитана Тодор Енев се усложни още повече, след като и първата му ракета Димитър Кузманов пропусна мачовете с Тунис заради здравословни проблеми.