Изненадващо ранно отпадане от Лига Европа претърпяха две от големите имена в третия квалификационен кръг на турнира - Херта Берлин и Лил.

Херта имаше аванс от 1:0 след първия двубой срещу Брьондби, но на реванша датският гранд победи с 3:1, с което изхвърли рано-рано от надпреварата "старата госпожа".

В герой за Брьондби се превърна бившият играч на Шалке Теему Пуки, който реализира хеттрик. След първия гол на финландеца още в 3-ата минута, Ведад Ибишевич изравни в 30-ата и увеличи доста шансовете на своя тим. Отново Пуки в 34-ата и в 52-ата минути обаче решиха всичко в сблъсъка.

Още по-голям срам бра тимът на Лил, който бе изхвърлен от азербайджанския Габала. Проблемите на "песовете" стартираха още в първия мач, завършил 1:1 във Франция. В реванша пък Габала победи с 1:0, благодарение на попадение на Филип Озобич в 34-ата минута.

Другият френски участник Сент Етиен все пак продължава напред след успех с 1:0 като гост на АЕК Атина, което бе и общият резултат след 0:0 в първия двубой.