Стотици фенове на набралата широка популярност игра за смартфони Pokemon Go се събраха в Йокохама, югозападно от Токио, за да се присъединят към годишния парад на Пикачу в Япония. По крайбрежната улица на града премина шествие на десетки хора, костюмирани като популярния жълт покемон, но в човешки размери, предаде БНР.

Някои от участниците споделиха, че са дошли не толкова заради парада, а поради факта, че заради тематиката на събитието предполагат, че в близост могат да хванат редки покемони, използвайки пуснатата в действие популярна апликация.

От своя страна пък организаторите посочиха, че събитието няма пряка връзка с приложението за ловене на покемони.

Юка Нагай, която се занимава с организацията на събития в град Йокохама, поясни, че миналогодишният парад, който е бил доста по-скромен като мащаб, е успял да привлече почти 2 милиона туристи към пристанищния град в рамките на четири дни: "Тази година успяхме да подпишем споразумение за провеждането на парада на Пикачу до 2020. И заради това имаме и надежда, че ще бъдем в състояние и да работим с компанията, промотираща "Покеном" в дългосрочен план".

"Тук съм, защото чух, че танците на Пикачу са невероятни, така че съм тук главно заради него, а не заради нашумялата игра", каза Михо Фукусава, дългогодишен фен на жълтия покемон.

"Мой приятел ми сподели, че тук се провежда фестивал на Пикачу и аз бях много изненадан. Казах си "О, Боже мой, аз просто трябва да дойда и да видя всички тези покемони". И наистина - Пикачу е навсякъде!", допълни Денвър Марокуйн от военноморските сили на САЩ, който е разположен в момента в Япония.

Покемонът Пикачу е един от най-популярните герои в Япония, след като през 1996 година за първи път "Покемон" излиза като преносима електронна игра. По-късно по нея в създаден и детският анимационен сериал "Покемон", по който е направено и приложението Pokemon Go.

Мобилната игра Pokemon Go навлезе в началото на юли и бързо набра нечувана популярност, превръщайки се в мания по целия свят. Играта е базирана на известната японската анимация, в която хора ловят и опитомяват малки джобни чудовища, с които участват в турнири. Безплатното приложение пък дава възможност на потребители си да обикалят реални пространства, където чрез камерата на своя смартфон "да виждат" и откриват покемони, чиято локация се направлява от специален сателит на играта. Веднъж хванати, покемоните могат да бъдат обучавани и тренирани за битка с други виртуални такива, собственост на други потребители.

Dnevnik.bg