Елена Йоловска и нейният отбор Госпич (Хърватия) се класираха на четвъртфинал в турнира за Купата на ФИБА Европа. В осминафинален двубой от надпреварата, Госпич надигра турския Боташпор със 75:59. Хърватският тим бе спечелил и първата среща като гост в Турция. Българката започна мача и игра 12 минути в него. За това време тя вкара 4 точки като не сбърка в двата опита при стрелба. На четвъртфиналите Госпич се изправя срещу Берета Фамилия. Първата от двете срещи е на 21 февруари в Хърватска, а реванша е след седмица в Италия. Йоловска ще е единствената ни представителка в тази фаза на турнира, съобщава bulgarianbasket.com. В друга среща с българско участие Тарб победи Галатасарай с точка 69:68, но не успя да се класира по-нататък. Жаклин Златанова игра 18 минути за френския тим и отбеляза 6 точки (2 тройки). Един от съдиите в срещата бе българинът Димитър Гологанов. БГНЕС