"Манчестър юнайтед" спечели за рекорден 21-ви път трофея "Комюнити шийлд" в официалния дебют на Жозе Моуриньо начело на тима.

Носителят на ФА Къп се наложи над шампиона "Лестър" с 2:1 в оспорван мач, който "червените дяволи" спечелиха с късен гол на новото си попълнение Златан Ибрахимович.

Преди това Джеси Лингард откри резултата през първата част след страхотен самостоятелен пробив, а малко след почивката Джейми Варди се възползва от груба грешка на Маруан Фелайни и изравни за "лисиците".

Моуриньо пусна в стартовия си състав две от новите си попълнения - Ерик Байли в центъра на защитата и Златан Ибрахимович на върха на атаката, докато Хенрик Мхитарян остана на резервана скамейка. Клаудио Раниери пък разчиташе на футболистите, които изнесоха миналия сезон. Възсатновеният Джейми Варди поведе нападението на тима, а новопривлеченият Ахмед Муса бе оставен на пейката.

Срещата започна равностойно като постепенно "Юнайтед" пое инициативата. Пропуски направиха Уейн Рууни и Маруан Фелайни. Варди пък бе най-активният на терена за "лисиците" и в 19-ата минута проби през центъра, преди да намери Оказаки, който отправи опасен удар, минал встрани от вратата. При последвалия ъглов удар изстрелът с глава на японеца срещна горната греда.

В 32-ата минута Лингард направи фантастичен пробив през центъра, преодоля половината отбор ва "лисиците" и прати топката в мрежата с удар под плонжа на излезлия Петер Швайхел. До края на полувремето "червените дяволи" владееха повече, но не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника.

На почивката Раниери пусна в игра новото попълнение Ахмед Муса заедно с Демарай Грей, които замениха Олбрайтън и Оказаки.

В 52-ата минута груба грешка на Фелайни изведе Варди сам срещу Де Хеа, нападателят го заобиколи и изравни резултата.

Златан Ибрахимович ознаменува дебюта си с първо попадение. В 83-ата минута Валенсия центрира и шведът с глава донесе на "Юнайтед" трофея.