Походът на Хуан Мартин дел Потро към медали продължи, а поставеният под №5 Жо-Вилфред Цонга се оказа единствената голяма жертва сред фаворитите, които бяха на корта в третия ден от олимпийските игри в Рио де Жанейро.

Цонга се изправи срещу чудесно сервиращия Жил Мюлер от Люксембург и загуби с 4:6, 3:6.

Французинът имаше седем шанса за пробив, но не успя да реализира нито един. Мюлер също стигна до седем, възползва се от два - по един във всеки сет, и това се оказа достатъчно за победата.

В спор за място в четвъртфиналите тенисистът от Люксембург ще срещне един от скритите претенденти на кортовете в Рио - Роберто Баутиста Агут, а победителят от този двубой ще се бори за участие на полуфинал срещу Дел Потро или японеца Таро Даниел.

Само ден след като поднесе голямата изненада и разплака световния номер 1 Новак Джокович, Дел Потро се справи успешно с още един тежък мач. Аржентинецът отстрани борбения Жоао Соуза от Португалия след 6:3, 1:6, 6:3.

В четвъртия мач от тази най-горна четвърт на схемата японецът Даниел победи представителя на Великобритания Кайл Едмунд с 6:4, 7:5.

През изминалата нощ се изиграха и двубоите от втория кръг в третата четвърт. В нея напълно очаквани победи постигнаха поставеният под №4 Кей Нишикори, шестият в схемата Гаел Монфис и деветият Марин Чилич.

Японецът се наложи трудно над мощно сервиращия Джон Милмън от Австралия със 7:6 (4), 6:4. Французинът беше много убедителен срещу представителя на домакините Рожерио Дутра Силва - 6:2, 6:4, а хърватинът също нямаше трудности с молдовеца Раду Албот - 6:3, 6:4.

В тази част единственият поставен, който не успя да преодолее втория кръг, е Филип Колшрайбер. Той се контузи и изобщо не излезе за двубоя си срещу словака Андрей Мартин.

В четвъртия ден на игрите в Рио де Жанейро трябва да се изиграят мачовете от втория кръг във втората и последната четвърт на схемата.

Двубоите във втората четвърт са Рафаел Надал срещу Андреас Сепи, Юичи Сугита срещу Жил Симон, Пабло Куевас срещу Томас Белучи и Дуди Села срещу Давид Гофен.

Срещите в последната четвърт противопоставят Давид Ферер срещу Евгений Донской, Гастао Елиаш срещу Стив Джонсън, Беноа Пер срещу Фабио Фонини и Хуан Монако срещу Анди Мъри.