Състезателката по спортна стрелба Антоанета Бонева не успя да спечели олимпийски медал в любимата си дисциплина - 25 метра пистолет.

Българката завърши на осмото място в крайното класиране, след като остана последна в полуфинала.

30-годишната състезателка, която беше една от малкото надежди за български медал в Рио де Жанейро, си тръгва без отличие, след като на 10 метра въздушен пистолет се нареди 41-а.

Европейската вицешампионка за 2016 г., която заема второто в световната ранглиста на 25 метра, преодоля квалификациите по-рано днес с пети резултат.

Във финала тя записа само 11 точки.

Гъркинята Ана Коракаки завърши с 19 точки, а германката Моника Карш остана втора с 18. Двете се класираха за финала, където в директен сблъсък си оспорват златото.

Китайката Дзиндзин Джан, която в квалификациите постави нов олимпийски рекорд, и швейцарката Хайди Дитхелм Гербер събраха по 17 точки и се изправиха в мача за третото място.

47-годишната Гербер спечели първи олимпийски медал в кариерата си, след като победи Джан с 8:4.