Кейти Ледецки направи поредното си фантастично плуване и изведе американската щафета до титлата на 4х200 метра свободен стил. Благодарение на това злато САЩ запази крехък аванс пред Китай на върха в класирането по медали след шестия ден на олимпийските игри.

Американците имат 11 златни, 11 сребърни и 10 бронзови отличия. Китай има една олимпийска титла по-малко при пет втори и осем трети места.

Двете водещи спортни сили спечелиха равен брой титли и медали в шестия ден в Рио - по две златни и общо по шест отличия.

На 42 години, легендата на женското шосейно колоездене Кристин Армстронг донесе второто злато за САЩ в шестия ден. Тя спечели индивидуалното бягане по часовник и завоюва трета поредна олимпийска титла в тази дисциплина.

Двата златни медала на Китай дойдоха от очаквани места - вдигането на тежести и тениса на маса.

Йенмей Сиен триумфира в категория до 69 килограма в женските щанги, а в първото състезание от турнира по тенис на маса Нин Дин спечели титлата на сингъл при жените след победа над сънародничката си Сиаосия Ли във финала.

Китайците се надяваха и на трети златен медал в шестия ден. Великобританците Джак Лофър и Крис Миърс обаче нарушиха пълната хегемония на азиатската страна в скоковете във вода, печелейки първото място на триметров трамплин.

Япония се представи най-силно в шестия ден на игрите и спечели три олимпийски титли, с които се придвижи до третото място в класирането по медали.

Кохей Учимура остана властелинът на мъжкия многобой в спортната гимнастика, а другите две първи места дойдоха от джудисти - Харука Тачимото в категория до 70 килограма при жените и Машу Бейкър при 90-килограмовите мъже.

Казахстан нямаше злато след първите пет дни, но в шестия успя да спечели цели две. Ниджат Рафхимов стана шампион във вдигането на тежести при 77-килограмовите, а Дмитрий Баландин донесе исторически първи медал за страната в плуването.