Русия постави три олимпийски рекорда по време на победата си с 3:0 (25:11, 25:17, 25:9) срещу Египет от груповата фаза на турнира по волейбол за мъже в Рио де Жанейро.

Това е най-краткият мач в историята на олимпиадите, след като продължи едва 54 минути. Предишният рекорд отново се държеше от двубой с участието на египтяните. Те загубиха за 56 минути от Сърбия на игрите в Пекин през 2008 година.

Общият сбор на точките на двата отбора в днешния сблъсък е 112, като предишното "постижение" за най-малко точки е 119 в срещата между Куба и Египет от игрите в Сидни през 2000 година.

Третият рекорд, поставен в днешния двубой, е най-голямата разлика в отделен гейм - 25:9. Най тежкото поражение досега в един гейм отново бе на египтяните, които през 2000 година в Сидни губят с 10:25 от Испания, а осем години по-късно в Пекин им се случва същото и срещу Полша.