Италия и Полша останаха единствените отбори без загуба след третия кръг от груповата фаза на олимпийския волейболен турнир.

В шестия ден на Рио 2016 те спечелиха третите си победи и оглавяват временното класиране в двете групи.

"Скуадра адзура" остана единственият отбор с максимален актив в надпреварара.

Италианските волейболисти продължиха наказателната си акция в Рио де Жанейро след убедителна победа срещу Мексико с 3:0 (25:17, 25:13, 25:17). Въпреки че беше без контузения си капитан Емануеле Бирарели, "скуадра адзура" имаше нужда от едва 60 минути, за да стигне до успеха.

Италия събра максимален актив от девет точки, след като в предишните си две срещи тимът на Джанлоренцо Бленгини победи Франция с 3:0 и САЩ с 3:1.

Домакините от Бразилия също спечелиха две победи и взех шест точки от първите си два мача, но през изминалата нощ допуснаха първото си поражение - срещу американците с 1:3 (20:25, 23:25, 25:20, 20:25).

В третия мач от група А Франция разби Канада с 3:0 (25:19, 25:16, 25:19). "Петлите", които стартираха турнира с тежка загуба от Италия, записаха втора поредна победа.

Канадците допуснаха второ последователно поражение, след като на старта изненадаха САЩ с 3:0. Мексико е единственият отбор в групата без победа и без спечелена точка.

В група В Полша надигра впечатлилата с изявите си до момента Аржентина с 3:0 (25:21, 25:19, 37:35) и води в класирането с осем точки.

Русия е на второ място с шест точки, след като вчера постави три олимпийски рекорда при разгромната победа срещу Египет. Аржентина също има шест точки, но е с по-лошо геймово съотношение.

Иран е на четвърта позиция с една победа и четири точки, Египет - на пета с една победа и три точки, а Куба все още е без точка и с геймово съотношение 1:9.