Българската спринтьорка Ивет Лалова зае осмото място във финала на 200 м на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тя завърши за 22,69 сек.

Шампионка стана Илейн Томпсън от Ямайка с 21,78 сек. Тя изпревари с 0,10 сек световната шампионка в дисциплината Дафне Схипърс.

Бронзовия медал заслужи Тори Боуи от САЩ с 22,15 сек.

Както и в полуфиналите, Лалова беше с най-бързата стартова реакция - впечатляващите 0,104 сек. Постепенно силите се разпределиха и се видя, че българката ще може да спори с Дийджа Стивънс от САЩ за седмото място. Американката финишира с 0,04 сек преди Лалова.

Това беше второто участие на българката във финал на 200 м на олимпийски игри. Преди 12 години в Атина тя стана пета. Тогава тя постигна и четвърто място на 100 м.

В полуфиналите Лалова се представи много силно, като стана втора в серията си с 22,42 сек, с което записа най-доброто си бягане за сезона.

Лалова се състезава за четвърти път на олимпийски игри.