Българският борец Георги Иванов не успя да спечели медал от олимпийските игри и приключи участието си на фаза осминафинал.

Състезателят в категория до 74 килограма загуби още първата си схватка на тепиха в "Кариока арена", а след това не беше изтеглен до репешажите за бронза.

Иванов отстъпи с 8:13 технически точки срещу грузинеца Якоб Макарашвили. Българинът започна чудесно мача, направи хвърляне за четири точки и поведе с 4:0. Грузинецът изравни, но в самия край на първата част българинът отново взе аванс при 6:4.

Макарашвили обаче се оказа по-добре подготвен и направи обрат през втората част. Той натрупа солиден аванс от 11:6 при оставаща една минута до края на схватката. Иванов опита късна атака, но влезе в размяна, която донесе по две точки и за двамата, за да бъде оформен крайният резултат.

Българските надежди, че Макарашвили ще стигне до финал угаснаха още в следващата схватка.

Грузинецът допусна тежко поражение с технически туш срещу един от фаворитите в категорията - двукратния европейски шампион Джабраил Хасанов от Азербайджан.