Новият член на Първа лига "Дунав" (Русе) продължи с отличното си представяне. Русенци победиха като гост с 2:0 друг новак "Локомотив" (Горна Оряховица) на стадион "Локомотив" в Пловдив.

Двете си попадения дунавци отбелязаха през второто полувреме.

Още в първата минута Янаки Смирнов стреля, но вратарят на русенци Мартин Луков хвана топката. Гостите създадоха първата сериозна опасност пред вратата на съперника в 20-ата минута. Тогава Ивайло Раденцов изпълни майсторски пряк свободен удар.

Вратарят на горнооряховци Стефан Кунчев се намери авторитетно и изби коженото кълбо. Три минути по-късно след атаката на домакините от Димо Атанасов последва центриране, топката попадна в Красен Трифонов, който обаче отблизо я прати в аут.

Защитникът на домакините Мартин Кавдански излезе на удобна позиция в 34-ата минута, но не успа да завърши успешно атаката на своя тим. 37-ата минута пък Юлиан Ненов от гостите изпълни фаул, но Стефан Кунчев хвана топката. Три минути по-късно Милен Желов от "Локо" центрира остро отдясно, а съотборникът му Тихомир Кънев от изгодна позиция изпрати топката с глава в аут.

Гостите започнаха по-добре през второто полувреме и в 53-ата минута Юлиан Ненов излезе на удобна позиция, но вратарят на "Локо" Стефан Кунчев парира удара му. Стражът на гостите обаче беше безпомощен в 55-ата минута когато Антон Огнянов изпълни отлично пряк свободен удар и откри резултата в полза на "Дунав".

Домакините реагираха и в 57-ата минута Мартин Кавдански стреля опасно с глава след изпълнения на корнер, но Диян Димов изби топката от голлинията. Само след три минути при контра на гостите Диян Димов стреля опасно, но Стефано Кунчев изби коженото кълбо.

В 66-ата минута нападателят на "Дунав" Мирослав Будинов с плътен удар прекара топката през ръцете на Стефано Кунчев за 0:2. Това попадение съкруши домакините, които не успяха да се съвземат. Все пак в 71-ата минута Николай Христов стреля с глава, но топката излезе в аут.

До края на мача гостите с лекота удържаха преднината си и се поздравиха с победата