"Барселона" стартира сезона в Примера дивисион с разгром срещу "Бетис".

Каталунците победиха с 6:2 в първия мач, а головете за успеха вкараха трима души - Арда Туран, Лионел Меси два пъти и Луис Суарес, който записа хеттрик.

Преди срещата от първия кръг отборът представи на препълнения "Камп ноу" последния трофей, който спечели - Суперкупата на Испания, за която "Барселона" победи два пъти "Севиля".

Луис Енрике пусна в титулярния състав новите попълнения Самюел Юмтити и Денис Суарес, а Арда Туран отново зае мястото в атака на Неймар, който в момента е с националния си отбор на олимпийските игри в Рио. Каталунците откриха резултата още с първия си удар към противниковата врата в шестата минута. Меси прати пас в наказателното поле и топката стигна до непокрития Жорди Алба. Той върна по земя към свободния Туран и турчинът насочи технично в мрежата.

В 19-ата минута гостите получиха правото да изпълнят фаул пред наказателното поле на Клаудио Браво. Рубен Кастро шутира силно покрай стената, а чилийският страж не се намеси добрре и резултатът бе изравнен. "Барселона" постепенно овладя инициативата и започна да доминира напълно. В 30-ата Меси уцели напречната греда след мощен удар от въздуха.

Седем минути по-късно аржентинецът все пак се разписа, след като от дъгата на наказателното поле прати топката с диагонален шут в мрежата. В 42-ата минута звездата на домакините намери Серnи Роберто, а той върна към топката на дузпата, откъдето Луис Суарес технично насочи ниско към далечната греда и направи резултата 3:1.

След почивката "Барселона" продължи да играе по-добре от съперника си и в рамките на няколко минути направи резултата разгромен. В 56-ата минута Суарес се разписа за втори път, след като получи великолепна асистенция от Меси, който го изведе пред опразнената врата. Две минути по-късно Туран прати страхотен пас към Меси и той прати топката в долния десен ъгъл.

До края срещата просто се доиграваше. В 82-ата минута Суарес все пак успя да вкара шесто попадение, с което да оформи своя хеттрик. Уругваецът се разписа след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. В заключителните минути "Бетис" успя да върне едно попадение чрез Рубен Кастро.