Последният ден на олимпийските игри се оказа изключително успешен за Узбекистан, чиито представители в бокса спечелиха две титли.

Шахобидин Зоиров спечели златния медал в категория до 52 килограма, след като на финала победи победи двукратния световен шампион Миша Алоян от Русия по точки с 3:0 съдийски гласа. Бронзовите медали спечелиха Йоел Финол (Венецуела) и Ху Цзянгуан (Китай).

В категория до 64 кг. победител стана друг представител на Узбекистан - Фазлидин Гаибназаров, който на финала победи натурализирания азербайджанец Лоренцо Сотомайор Коласо.

При най-тежките новият шампион е французинът Тони Йока, който победи с единодушно съдийско решение представителя на Великобритания Джо Джойс.

Американката Клариса Шийлдс пък защити титлата си в категория до 75 кг. 21-годишната боксьорка победи на финала Нухка Фонтайн от Холандия по точки и с 3:0 съдийски гласа. Двете се срещнаха и на финала на световното първенство в Астана тази година, когато американката отново спечели. Шийлдс стана първият представител на страната си в бокса, който печели две поредни олимпийски титли от 112 години насам.