"Борусия" (Дортмунд) стартира с победа новия сезон в Бундеслигата.

За разлика от шампиона "Байерн" (Мюнхен), който вчера разби "Вердер" с 6:0, жълто-черните бяха по-пестеливи и записаха успех с 2:1 над "Майнц 05".

Основната заслуга за това бе на Пиер-Емерик Обамеянг, който вкара и двете попадения за своя тим и така започна новата надпревара с Роберт Левандовски за голмайсторския приз. Полякът вече има три гола на сметката си.

Томас Тухел заложи на четири от новите попълнения в стартовия състав - Усман Дембеле, Андре Шюрле, Себастиан Роде и Марк Бартра, а завърналият се в тима Марио Гьотце бе оставен на пейката.

Домакините започнаха силно мача и владееха инициативата, което ги доведе до гол в 17-ата минута. Удар на Обамеянг беше избит в корнер, а при последвалото изпълнение на Шюрле, топката стигна до африканеца и той откри резултата с глава.

Следващият по-опасен изстрел за вицешампионите дойде в 57-ата минута, а негов автор бе Марк Бартра. Йонас Льосл обаче реагира навреме и спаси. Марсел Шмелцер пропусна добра възможност за гол няколко минути по-късно, след като бе неточен при подаването си към наказателното поле на "Майнц".

Гостите имаха своите възможности чрез Фабиан Фрай и Кристиан Клеменс през втората част, но те не успяха да реализира от много добри ситуации. Постепенно "Борусия" отново пое инициативата и в 89-ата минута стигна да успокоителен втори гол.

Шюрле се устреми към наказателното поле, където беше съборен от Карим Онисиво и Обамеянг реализира отсъдената дузпа. Във втората минута на продължението резервите Пабло де Бласис и Йошинори Муто комбинираха добре, а атаката им завърши с гола на японеца.