"Реал" (Мадрид) победи трудно "Селта" с 2:1 на в първото си домакинство през новия сезон на Примера дивисион.

Алваро Мората и Тони Кроос вкараха головете, а испанецът и Лука Модрич удариха греди. Феновете на белите обаче отново се доказаха като едни от най-претенциозните и освиркаха собствения си отбор през първото полувреме.

Играчите на Зинедин Зидан имат пълен актив от шест точки след победния старт при гостуването на "Реал" (Сосиедад), а "Селта" няма точка след поражението от "Леганес" у дома на старта.

През първото полувреме гостите играха много организирано и не позволиха на съперника си да разгърне играта си. Головите положения бяха много малко, а атаките на "Реал" се изразиха в няколко неточни удара на Мата и Модрич, а Гарет Бейл направи пропуск с глава.

"Селта" започна по-активно втората част и направи няколко хубави атаки, докато домакините отговориха със страхотен удар от фаул на Бейл, който бе отразен блестящо от вратаря на гостите. "Реал" все пак поведе след час игра. Вратарят Серхио Алварес направи кошмарно изчистване, последва опит за шут на Марко Асенсио, който не сполучи, но Мората поправи грешката му и прати топката в мрежата.

Това бе първото попадение на юношата на клуба след завръщането му от "Ювентус" през лятото.

В 64-ата минута Тони Кроос изведе Мората, но неговият нисък удар срещна гредата. "Селта" не се предаде и изравни само седем минути след получения гол. Джон Гуидети подаде на свободния Фабиан Орелана, който технично копна над Кико Касия.

"Реал" се хвърли в атака и в 80-ата минута Лукас Васкес отдясно върна за Тони Кроос, който с прецизен удар донесе победата на своя тим.