Литекс постигна впечатляваща победа с 5:2 над шампиона на Румъния Динамо (Букурещ) в контролна среща. Три гола за "оранжевите" отбеляза Крум Бибишков, а по веднъж се разписаха Момчил Цветанов и Пламен Николов. През първото полувреме реферът от Турция Мюмюн Ахмед прекрати срещата за 8 минути, заради гаменско поведение на румънските футболисти към него. В 9-ата минута Момчил Цветанов бе изведен в отлична позиция и след шут с левия крак направи Лобонт безпомощен за 1:0. В 53-ата минута след брилянтна контраатака Емил Ангелов напредва отляво и намери Бибишков в малкия пеналт, а последният от движение направи 2:0. Две минути по-късно Крум Бибишков отбеляза красив гол, възползвайки се от перфектен пас на Станислав Генчев отдясно. В 61-ата минута Динамо намали резултата чрез Данчулеску, който засече с глава центриране отдясно. Пет минути по-късно Данчулеску проби отляво и намери Зику, който от точката на дузпата прати топката зад Илия Николов за 3:2. В 75-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Динамо Дуду опитa удар, като топката стига до Бибишков, който от границата на малкото наказателно поле вкарва третият си гол в мача за 4:2. Крайното 5:2 бе оформено в 86-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Лобонт не успя да боксира топката, тя попадна в Пламен Николов, който я прати в мрежата на Динамо. БГНЕС