Българският национален отбор по футбол за младежи съхрани възможностите си за класиране за Евро 2017. Воденият от Антони Здравков състав спечели с 1:0 гостуването си на Армения.

Единствения гол в мача с последния в Група 5 вкара Юлиан Ненов. Нападателят на "Дунав" се разписа в 79-ата минута.

С успеха България събра 14 точки от осем мача и е на третото място. С две повече е вторият Румъния, а водачът Дания има 19, а е и с мач по-малко.

В следващия си мач българският отбор приема Дания на 7 октомври.

Националите бяха по-активни и държаха повече топката през целия мач. През първото полувреме те отправиха повече удари, но само един беше точен.

След почивката картината се запази. България играеше по-дейно, но не успяваше да отбележи. Решителният момент дойде в 79-ата минута. Тони Тасев центрира от ъглов удар, арменците не изчистиха добре и появилият се три минути по-рано Ненов вкара победния гол.