Каролин Вознячки и Анжелик Кербер са първите полуфиналистки при дамите на US Open. Двете ще се изправят една срещу друга за място във финала, след като минаха безпроблемно през четвъртфиналите.

Бившата световна №1 Вознячки, която в момента заема 74-о място в ранглистата на WTA, даде само два гейма на латвийката Анастасия Севастова и постигна бърза победа с 6:0, 6:2 след малко над час игра. Ключовият момент в двубоя бе в първия гейм, когато Севастова изкълчи глезена си. Въпреки видимите болки, които изпитваше, тя все пак стисна зъби и доигра мача.

Датчанката спечели първите десет гейма в двубоя, като в целия мач не допусна съперничката ѝ да стигне до възможност за пробив. От своя страна пък 48-ата в световната ранглиста Севастова не успя да защити подаването си цели пет пъти и направи 30 непредизвикани грешки срещу само пет на Вознячки.

Анжелик Кербер пък отстрани на четвъртфиналите седмата в схемата Роберта Винчи с със 7:5, 6:0 за по-малко от 80 минути на корта.

Първият сет бе изключително оспорван, но най-вече заради неспособността на двете тениситки да печелят подаванията си. Двете си размениха по три пробива и успяха да спечелят по един собствен сервис гейм. При 6:5 за германката, Винчи сервираше за оставане в сета, но допусна пореден пробив и така Кербер поведе в резултата.

Интригата приключи рано във втората част, след като италианката претърпя тежък срив и до края на мача реализира само девет точки. Тя оказа съпротива в него единствено в шестия гейм, когато спаси един мачбол, но при втората си възможност Кербер бе безкомпромисна.

Другите две полуфиналистки в турнира ще бъдат определени от срещите Серена Уилямс - Симона Халеп и Ана Конюх - Каролина Плискова.