Денислав Коджабашев отпадна на четвъртфиналите от турнира по тенис на маса на параолимпийските игри в Рио де Жанейро.

В клас Т10 той отстъпи на австриеца Кристиан Гардош с 2:3 (11:5, 8:11, 2:11, 11:7, 12:14) в изключително оспорвана среща, която продължи над половин час.

23-годишният българинът започна отлично и доминираше в първия гейм. Съперникът му обаче взе втората част, а в третата започна много силно и поведе с 10:1, като малко по-късно водеше с 2:1 гейма.

Гардош поведе с 3:0 в четвърти гейм, когато Коджабашев осъществи обрат. Той изравни за 3:3 и геймът вървеше точка за точка преди българинът да вземе аванс.

Стигна се до решителен пети гейм, в който българинът поведе с 4:1, но резултът бе изравнен при 5:5. Коджабашев спаси три мачбола, за да се стигне до 10:10. Самият той имаше две възможности да приключи срещата, но в крайна сметка напусна турнира.