"Реал" (Мадрид) започна защитата на титлата си в Шампиноската лига с драматичен обрат срещу "Спортинг" (Лисабон) и победа с 2:1.

Белите губеха до 89-ата минута с 0:1 в резултата след гол на Бруно Сесар малко след почивката. Попадения на Кристиано Роналдо и Алваро Мората обаче донесоха пълния обрат на домакините.

Първата добра възможност се откри пред Бруно Сесар още във втората минута, но шутът му прелетя встрани от вратата на домакините. В 13-ата Гарет Бейл центрира много остро отляво, но защитник изчисти пред крака на Карим Бензема. Португалският тим играеше смело и често атакуваше, докато белите изглеждаха сякаш не се напрягат особено.

В 27-ата минута Кристиано Роналдо изстреля топката от 25 метра, а Руи Патрисио изби над гредата, с което положенията за "Реал" през първата част се изчерпаха. Три минути след почивката "Спортинг" нанесе своя удар, който бе логично развитие на случващото се през първата част. Браян Руис изведе добре Бруно Сесар, а той стреля моментално и прати топката в долния ляв ъгъл.

В 77-ата минута Даниел Карвахал стреля отлично от наказателното поле, но топката мина на сантиметри от целта. Няколко минути преди края гол на Алваро Мората бе отменен заради засада, а малко след това Карвахал изпълни красиво воле, но то бе много неточно.

"Спортинг" не издържа на натиска на домакините и в 89-ата минута Кристиано Роналдо вкара изравнителното попадение след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. В четвъртата минута на продължението комбинация между две от резервите на испанския клуб му донесе трите точки. Хамес Родригес центрира перфектно към Алваро Мората и той с глава насочи топката в мрежата.

Английският шампион "Лестър" направи мечтан дебют в турнира, след като победи с 3:0 "Брюж" като гост.

"Лисиците" откриха резултата още в петата минута, когато Марк Олбрайтън направи добавка на избит от вратаря на домакините удар. В 29-ата минута Рияд Марез удвои, след като изпълни перфектен свободен удар от около 25 метра.

До почивката гостите имаха възможност да направят преднината си още по-убедителна, но пропуски направиха Марез, Олбрайтън и Джейми Варди. 15 минути след почивката Марез все пак се разписа за втори път, но този път от дузпа, с която оформи крайния резултат.

Друг английски отбор "Манчестър сити" записа победа със същия резултат срещу "Борусия" (Мьонхенгладбах) в мач, който трябваше да се изиграе вчера, но бе отложен заради лошото време на Острова.