ЦСКА победи изключително трудно "Черно море" с 1:0 на стадион "Българска армия" в мач от седмия кръг на Първа лига.

Единственото попадения в двубоя вкара Густаво Кулма в третата минута на добавеното време.

С този успех "армейците" затвърдиха тенденцията да са силни у дома и слаби навън. Те вече имат четири домакински успеха, но са спечелили само една точка при гостуванията си. "Моряците" пък вече имат три поредни загуби.

Червените поне временно се изравниха по точки с "Берое" и "Лудогорец", които заемат съответно третото и четвъртото място в класирането, докато варненци са на осма позиция с 10 точки, колкото имат и "Ботев" и "Верея".

Наставникът на домакините Едуард Йорданеску заложи на седем чужденци в титулярния състав, от който липсваше отстраненият капитан Борис Галчев.

Двубоят започна равностойно и през първите 20 минути двата тима не рискуваха много, а чисти положения липсваха. Първата опасна ситуация дойде в 38-ата минута и бе за домакините. Станислав Манолев получи отличен пас от Давид Шимао, нахлу отдясно и опита прострелно центриране, но то се оказа неточно.

До края на полувремето червените имаха териториално превъзходство, но сериозни атаки към вратата на "Черно море" на практика липсваха. След почивката натискът на ЦСКА продължи и териториалното им предимство стана по-осезателно, но положения отново липсваха.

В 58-ата минута Арсенио Нунеш направи добро двойно подаване с Вилмар Джордан, който го изведе на добра позиция, но последвалият му шут мина високо над напречната греда. В 65-ата минута Божидар Чорбаджийски стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Алексапдър Чанович реагира отлично и изби.

В 71-ата минута "Черно море" стигна до най-чистото положение в двубоя до момента. След отлична контраатака Тодор Паланков изведе Бакари сам срещу Георги Китанов, но вратарят на червените се намеси решително и запази мрежата си суха.

В продължението на срещата Кулма донесе победата на домакините, след като засече центриране на Симао от пряк свободен удар.