"Левски" прескочи първия кръг на турнира за Купата на България, след като постигна трудна победа над "Царско село" като гост с 2:0.

Първото попадение в двубоя вкара Бабатунде Адениджи с изключително красив гол със задна ножица в 75-ата минута, а в самия край Хеан Деса оформи крайния резултат . Пет минути преди първия гол червен картон за домакините получи Реян Даскалов

Дебют за сините направи Галин Иванов, а освен него като титуляри започнаха и Симон Сандберг, Мики Орачев и Иван Чворович.

Първият удар в двубоя бе на Франсис Нар в 14-ата минута, но Пейков без проблем спаси. Пиргов с глава стреля в аут от малък ъгъл в 19-ата минута, а малко по-късно Адениджи пък изпробва рефлекса на вратаря на "Царско село".

Сините продължиха да владеят топката, но не успяваха да създадат чисто положение. В 43-ата минута Симеон Ганчев изненада Чворович с далечен удар, а сръбският вратар едва успя да изчисти в корнер.

Втората част започна със силен удар на домакините, който бе спасен от Чворович. Последва падане на Симеон Ганчев в наказателното поле на "сините", но нарушение нямаше.

"Левски" продължаваше да бедидеен, а опитите им за гол бяха ограничени до далечни изстрели. Столичани бяха улеснени от домакините в 70-ата минута, когато Реян Даскалов получи втори жълт картон и напусна преждевременно терена.