Отборът на Европа победи Швеция с 3:2 след продължение и се класира за финала на Световната купа по хокей на лед в Торонто.

В спор за трофея сборната европейска селекция ще се изправи срещу домакините от Канада, които в първия полуфинал надиграха Русия с 5:3.

Tри словашки гола донесоха успеха на Европа срещу Швеция. След нулева първа третина Никлас Бекстрьом изведе скандинавците напред в началото на втората част, но три минути и половина преди края й Мариан Габорик изравни.

Само 12 секунди след старта на последната третина Томаш Татар обърна резултата в полза на европейците. 4:32 минути преди края на редовното време обаче Ерик Карлсен изравни и прати мача в продължение.

Минута и 17 секунди преди сирената Татар се възползва от подаване на Матс Зукарело и с втория си гол в двубоя прати тима на Европа на финал

Носителят на Световната купа по хокей на лед ще бъде определен в серия до две победи от три срещи.

Турнирът се провежда за пръв път от 2004 г. и общо за трети в историята. Канада спечели последното издание на надпреварата, а САЩ - първото през 1996 г.